Haber Detayı
06 Şubat 2019 - Çarşamba 13:31
 
12 Eyül Mağduru Hamarat; 'Soyer vicdanlarda hesap verecek'
Ak Parti Kemalpaşa Belediye Meclis Üyesi A. Adayı Halil Şenol Hamarat, Ajans Kemalpaşa'ya verdiği röportajda 'Soyer, vicdanlarda hesap verecek' ifadelerini kullandı.
SİYASET Haberi
12 Eyül Mağduru Hamarat; 'Soyer vicdanlarda hesap verecek'

Ak Parti Kemalpaşa Belediye Meclis Üyesi A. Adayı Halil Şenol Hamarat, Ajans Kemalpaşa'ya CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer'in adaylığına ilişkin Ajans Kemalpaşa'ya verdiği röportajda şu ifadeleri kullandı:

 

12 Eylül 1980 İhtilali'nde MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Büyük Davası'nda sanık olarak, suçsuz yere, sadece vatan ve bayrak sevdasına tutuklanıp, 14,5 ay sonra beraat ettim. 12 Eylül'de sadece ülkücü olduğumuz için bizleri asılsız iddialarla içeri atan, o günün askeri savcısı Albay Nurettin Soyer ismini hiçbir ülkücü unutamaz. "Soyer" ismi aklımıza geldiğinde, Mamak’taki  C-5 gelir. Yılarca bu harfi ve sayıyı tek olarak kulandığımızda bile aklımıza gelir bu işkence odası. Mamak’taki C-5'in tek sorumlusudur Nurettin Soyer. "Soyer" ismi aklımıza düştüğünde; falaka gelir, cereyan gelir, çarmıh gelir, soğuk su gelir, kan gelir, darağacı gelir. Nasıl unutur insan..


Suçlar, zamanaşımına uğrayıp suçsuzluk oluşamaz. Vicdanlarda hep olacak ve yargılacaktır. Tunç Soyer’in “Suçlar babadan oğula geçmez” açıklamasının yanında, 'Babamın yaptıklarından dolayı özür diliyorum ve bundan utanıyorum' demesini beklerdim. Hatta bunun yanında ilk önce "Soyer" olan soyadını değiştirmesi en doğrusu olurdu. Çünkü Soyer adı; soyu asil anlamına gelir. Değerlendirmesini, tamamen tezata düşmüş bir soyadına oy verecek seçmenlere bırakıyorum. 31 Mart'ta "Soyer" vicdanlarda yargılanacaktır."

Kaynak: Editör: Kürşat Gürbüz
Etiketler: 12, Eyül, Mağduru, Hamarat;, 'Soyer, vicdanlarda, hesap, verecek',
Yorumlar
Haber Yazılımı