Haber Detayı
22 Ekim 2018 - Pazartesi 16:45
 
Avukat Arzu Külahcıoğlu Altıntoz Meclis Üyeliği Adaylık Başvurusunu Yaptı
Avukat Arzu Külahcıoğlu Altıntoz CHP'den belediye meclis üyeliği adaylık başvuru dosyasını ilçe başkanlığına teslim etti.
SİYASET Haberi
Avukat Arzu Külahcıoğlu Altıntoz Meclis Üyeliği Adaylık Başvurusunu Yaptı

AJANS KEMALPAŞA - CHP’de yerel seçimler için aday adayları başvuruları devam ediyor. Avukat Arzu Külahcıoğlu Altıntoz da meclis üyeliği adaylığı için başvuru dosyasını Cumhuriyet Halk Partisi Kemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Ayçil’e teslim edenler arasındaydı. "Aday olan bayanları görünce yerel seçimde yakalayacağımız başarıya olan inancım katlanarak artıyor." diyen ilçe başkanı Mehmet Ayçil, Avukat Arzu Külahcıoğlu Altıntoz'a başarılar dileyerek dosyasını teslim  aldı.

 

Dosyasını teslim eden Altıntoz "Doğup büyüdüğüm, yaşamımı sürdürdüğüm ve çok sevdiğim Kemalpaşa’ya hizmet etmek için aday oldum. Kemalpaşa’nın çağdaş ve gelişmiş bir konuma gelmesi için Cumhuriyet Halk Partili bir hukukçu ve bir kadın olarak, bugüne kadar edindiğim tecrübelerle kentime hizmet etmek istiyorum. Bu nedenle Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında belediye meclis üyesi adayı oldum. Kentime hizmet etmekten onur ve gurur duyacağım." dedi.

 

Arzu Külahcıoğlu Altıntoz Kimdir?

Kemalpaşa’da doğup, ortaokul ve liseyi Kemalpaşa’da tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitiren Arzu Külahcıoğlu Altıntoz, 2004 yılından itibaren İzmir Barosuna kayıtlı olarak eşi Avukat Yılmaz Altıntoz ile birlikte Altıntoz & Külahcıoğlu Hukuk Bürosu’nda avukatlık faaliyetine devam etmektedir.

 

Uzmanlık alanı; Gayrimenkul ve Miras Hukuku, Şirketler ve Ticaret Hukuku, İş Hukuku ve Konkordato ve İflas Hukuku, İcra Hukuku, Aile Hukuku, Sözleşmeler Hukuku konuları olan Altıntoz; aynı zamanda arabulucu olarak görev yapmaktadır. Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Anabilim Dalı Avrupa Birliği Hukuku Bölümü'nde Yüksek Lisans yapan Arzu Külahcıoğlu Altıntoz, yüksek lisans öğreniminden önce önce İngiltere’de Gloscat College’de İngilizce eğitimi ve King College London’da  Avrupa Birliği Hukuku dersleri almıştır.

 

İyi derecede İngilizce bilen Altıntoz, Dergi Akseki adlı üç ayda bir, ulusal bazda yayımlanan derginin hukuk köşesinde yazmaktadır. Evli ve bir çocuk annesidir.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Avukat, Arzu, Külahcıoğlu, Altıntoz, Meclis, Üyeliği, Adaylık, Başvurusunu, Yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı