Haber Detayı
23 Kasım 2018 - Cuma 15:41
 
Başkan Uğurlu’dan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
YAŞAM Haberi
Başkan Uğurlu’dan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler gününü yayınladığı mesajıyla kutladı.  “Öğretmenlerimiz, insanı en ideal şekilde eğitmek, dolayısıyla geleceği inşa etmek gibi son derece kutsal bir görevi yerine getirmektedirler. İlk emri “oku” olan bir medeniyetin mensupları olarak bizim için, öğrenmenin ve dolayısıyla öğretmenlerin ayrı bir yeri, ayrı bir önemi bulunmaktadır. Bugün de milletçe, eğitime, öğretime, ilme, alime, öğretmene derin bir saygıyla, muhabbetle yaklaşıyoruz. Ülkemizde saygınlığı en yüksek meslek mensuplarının başında öğretmenler, ilim adamları gelmektedir. Bilmek ve öğrenmek, insanoğlunun doğuştan gelen bir özelliğidir. Öğretmenler, bu vasfı uygulamaya ve hikmete, yani iyi ile kötüyü ayırt etmeye tahvil etmekle mükelleftirler. Dolayısıyla öğretmen, evet öğretendir ama bununla birlikte eğiten, terbiye eden, çocuğun içindeki cevheri ortaya çıkartan kişidir” diye konuştu.

 

Geleceğimize ilişkin hedeflerimize ulaşabilmemiz konusunda en büyük görevin, öğretmenlerimize düştüğünü belirten Uğurlu, mesajında şu ifadelere yer verdi;

 

“İnsan yetiştirmek, aynı zamanda bir medeniyet, bir kültür inşasıdır. Öğretmenlerimizi, kendilerine emanet ettiğimiz çocuklarımızı bu anlamda da yetiştiren insanlar olarak görüyor, kendilerinden böyle bir gayret bekliyoruz. Bu nedenledir ki geleceğimize ilişkin hedeflerimize ulaşabilmemiz konusunda en büyük görev, öğretmenlerimize düşüyor. Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında, 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirmesinde, öğretmenlerimizin çabalarının, emeklerinin çok önemli payı olacaktır. Bu düşüncelerle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum. Tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü yürekten kutluyorum.”

 

Kaynak: () - Kemalpaşa Belediyesi Editör: Ajans Kemalpaşa
Etiketler: Başkan, Uğurlu’dan, 24, Kasım, Öğretmenler, Günü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı