Haber Detayı
27 Kasım 2018 - Salı 14:05
 
Başkan Uğurlu, Hem Ziyaret Hem de Misafir Ediyor
Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, yürüttüğü sosyal projeler kapsamında hemşehri derneklerini hem ziyaret hemde misafir ediyor.
GÜNDEM Haberi
Başkan Uğurlu, Hem Ziyaret Hem de Misafir Ediyor

Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, ilçeye kazandırdığı marka ve vizyon projelerin yanı sıra yürüttüğü sosyal projelerle de ilçe halkın takdirini topluyor. Yerel Buluşmalar, Mahalle Buluşmaları, Esnaf Buluşmaları, Gençler Soruyor, Mutlu Kadın Mutlu Toplum programları, esnaf ve ev ziyaretlerinin yanı sıra hem hemşehri dernekleri ziyareti hem de hemşehri dernekleri buluşma programları gibi sosyal projelere ağırlık veren Uğurlu, ilçede sıkılmadık el çalınmadık kapı bırakmadıklarını söyledi.

 

Bu kapsamda Kemalpaşa Erzurumlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret edip, Kemalpaşa Kütahyalılar Derneği’ni de kahvaltı programında misafir eden Uğurlu, hemşehri derneklerinin önemine vurgu yaparak, “Hemşehri dernekleri, kuruldukları kentlere kültürel anlamda büyük zenginlikler katar. Aynı şekilde hemşehriler arasında yardımlaşma ve dayanışmayı sağlar. Bu anlamda yerel yönetim olarak, bizler de hemşehri derneklerine önem veriyoruz. Kemalpaşa, Türkiye’nin her yerinden göç alan, günden güne büyüyen, kozmopolit bir yapıya sahip. Biz de bu yüzden fiziki ve beşeri büyümeyi göz önünde bulundurarak yatırımlarımızı şekillendiriyoruz. Kemalpaşa, İzmir’in parlayan yıldızı haline gelmiş bulunmaktadır. Sivil toplum kuruluşları ile koordineli bir şekilde çalışmayı, Kemalpaşa’nın gelişmesi ve büyümesi anlamında önemli görüyoruz” dedi.

 

 

Önce misafir oldu, sonra misafir etti

Sivil toplum kuruluşlarının bir kentin toplumsal nabzını tutan en önemli unsurlar ve ortak karar mekanizmaları olduğunu hatırlatan Uğurlu, “Bu kapsamda ilçemizde bulunan dernek, vakıf, platform ve toplumsal yapılanmaların fikirleri çok değerli ve bizim için çok önemlidir. İlçe başkanımız Mehmet Ali Demirtaş ile birlikte Kemalpaşa Erzurumlular Derneği’ne misafir olup, Kütahyalılar Derneği’ni de misafir ettik. Dernek başkanlarımız ile yönetim kurulu üyeleri ve hemşehrilerimize destek açıklamaları,  içinden geçtiğimiz süreçte her türlü desteği verip yanımızda olma noktasındaki duruşlarından ötürü teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: () - Kemalpaşa Belediyesi Editör: Ajans Kemalpaşa
Etiketler: Başkan, Uğurlu,, Hem, Ziyaret, Hem, de, Misafir, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı