Haber Detayı
13 Ekim 2018 - Cumartesi 00:28
 
CHP'de İlk Adaylık Başvurusu Vedat Uğur'dan
Avukat Vedat Uğur, Cumhuriyet Halk Partisi'nden Kemalpaşa Belediye Başkanlığı adaylık başvurusunu yapan ilk isim oldu.
SİYASET Haberi
CHP'de İlk Adaylık Başvurusu Vedat Uğur'dan

AJANS KEMALPAŞA / Halihazırda Konak Belediyesi’nde CHP’den meclis üyeliği görevini yürüten Avukat Vedat Uğur, Kemalpaşa Belediye Başkanlığı adaylık başvurusunu yaptı. Kemalpaşa CHP’de ilk başvuruyu yapan aday olan Uğur, “Kemalpaşa’ya sosyal belediyecilik anlayışını getireceğime söz veriyorum" dedi. Adaylığını sosyal medya hesabından da ilk duyuran isim yine Vedat Uğur olmuştu.

 

Vedat Uğur, belediye başkanlığı adaylık başvuru dosyasını Cumhuriyet Halk Partisi Kemalpaşa İlçe Başkanlığı’nda bugün ilçe başkanı Mehmet Ayçil ve partinin ilçe yöneticilerinden Kenan Ürem’e teslim etti. Adaylık başvurusunda partililer de hazır bulundu.

 

Vedat Uğur Kimdir?

1964 yılında Kemalpaşa, Armutlu’da doğdu. İlkokulu İzmir Kemal Atatürk İlkokulu ve Namık Kemal İlkokulu’nda okudu. Ortaokul ve liseyi İzmir Karataş Ortaokulu ve Lisesinde bitirdi.  1987 yılında Ankara Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu, askerlikten sonra 1989 yılında İzmir Barosu’na bağlı serbest avukat olarak çalışma hayatına başladı.

Siyasi hayatına Sosyal Demokrat Halkçı Parti’de (SHP) başlayan Uğur, SHP-CHP birleşmesinden sonra 2003 yılında CHP’ye üye oldu, CHP’de farklı görevlerde bulundu. Kemalpaşa’nın eski beldelerinden Armutlu ve Ören belediyelerinin uzun yıllar hukuk danışmanlığı yaptı. 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde CHP Konak Belediye Meclis Üyesi seçildi. Halen Konak Belediyesi’nde Hukuk, İmar ve Kentsel Dönüşüm komisyonlarında görev yapmaktadır.

 

Haber: Kürşat GÜRBÜZ - Fotoğraflar: Aydın BEKTAŞ

 

Kaynak: Editör: Kürşat Gürbüz
Yorumlar
Haber Yazılımı