Haber Detayı
13 Nisan 2019 - Cumartesi 12:37
 
Hastane Müdürü Hakkındaki Taciz İddiası Asılsız Çıktı
İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Destek ve Kalite Müdürü Mehmet Duran hakkında aynı hastanede çalışan hemşire M.K’nın açtığı taciz ve mobing dosyasında karar çıktı.
ASAYİŞ Haberi
Hastane Müdürü Hakkındaki Taciz İddiası Asılsız Çıktı

İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başhekim yardımcısı olarak görev yapan N.Y ile kendisini Cumhurbaşkanı'nın gizli danışmanı olarak tanıtan kocası H.Y’nin iftiralarına maruz kalan hastane müdürüne, aynı hastanede hemşire olarak görev yapan M.K tarafından taciz ve mobing davası açılmıştı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı memur suçları soruşturma bürosu hemşire M.K’nın şahitlerinin olmaması ve iddiaları kanıtlar emare bulunmadığı gerekçesi ile kovuşturma yapılmasına gerek olmadığına karar verdi.

 

Öte yandan aynı hastanede başhekim yardımcısı olan N.Y ve kendisini Cumhurbaşkanı'nın gizli danışmanı olarak tanıtan eşi H.Y de hastane müdürü Mehmet Duran ile ilgili asılsız iddialarda bulunmuşlardı. Yaşanan bu gelişmelerin ardından H.Y’nin dolandırıcılık, rüşvet ve tehdit gibi suçlardan yakalama kararı olduğu gerekçesi ile yakalanıp cezaevine konulduğu öğrenilirken, başhekim yardımcısı olan N.Y ise görevinden alındı.

 

Hastane Müdürü Mehmet Duran, yaşanan bu gelişmelerden sonra Sağlık Bakanlığı tarafından soruşturma açıldığı için görevinden açığa alınmış ama söz konusu olayın tarafı olan hemşire iddialarının doğruluğu kanıtlanmadan hastane başhekimi tarafından idari bölümde kalite biriminde görevlendirilmişti. Başhekimin bu tutumu sonrası Hastane Müdürü Mehmet Duran, İl Sağlık Müdürlüğü'ne dilekçe yazarak karara tepki gösterirken, hastane çalışanları da başhekimin aldığı kararın adaletsiz bir karar olduğunu savunmuşlardı. Tüm bunlara rağmen kararından geri dönmeyen başhekimin yaşanan bu gelişmelerden sonra nasıl bir karar alacağı merak konusu oldu.

 

Kaynak: () - Basın Bülteni Editör: Kürşat Gürbüz
Etiketler: Hastane, Müdürü, Hakkındaki, Taciz, İddiası, Asılsız, Çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı