Haber Detayı
29 Eylül 2018 - Cumartesi 00:08
 
İzmir Valiliği'nden Beklenen Açıklama Geldi
Orta Akdeniz'de oluşması beklenen tropik fırtınanın Ege Bölgesi'ni etkileme ihtimaline karşı tedbirlerini almaya başlayan İzmir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü personelinin izinleri, 2 Ekim'e kadar kaldırıldı.
YAŞAM Haberi
İzmir Valiliği'nden Beklenen Açıklama Geldi

İzmir Valiliği'nden  yapılan açıklamada, İtalya ile Yunanistan arasında yer alan  İyon Denizi üzerinden bügün başlaması ön görülen  meteorolojik  bir kasırga  yaşanacağı, bundan da  Ege Bölgesi ve İzmir başta olmak üzere Türkiye'nin  etkileneceğinin öngörüldüğü iletildi.

 

İzmir Valiliği İl Afet Acil Durum Yönetimi Merkezi'nde oluşturulan kriz masasında, 17 maddelik önlem ve uyarı listesi hazırlandı. 'Çok ivedi" mühürlü olarak kentteki tüm kamu kurum ve kuruluşlarına gönderilen resmi yazıya göre, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü personelinin izinleri 2 Ekim tarihine kadar iptal edildi.

 

Alınan tedbirlerle ilgili olarak şunlar kaydedildi;

 

Fırtınaya maruz kalınan yollarda özellikle köprü ve viyadüklerde  dikkatli olunması, gerekli olmadığı müddetçe yolculuk yapılmaması önerildi.

Balkon ve çatılarda sabitlenmemiş tehlike yaratabilecek malzeme ve  eşyaların güvenli hale getirilmesi, kapı, pencerelerin emniyetli şekilde  bağlanması, araçların varsa garaja, yoksa bina, ağaç, duvar ve çitlerden uzağa  park edilmesi, muhtemel fırtına sırasında içeride kalınması, dışarı çıkıldığında  da bina ve ağaçlardan uzak durulması istendi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İzmir, Valiliği'nden, Beklenen, Açıklama, Geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı