Haber Detayı
02 Ağustos 2019 - Cuma 15:54
 
Kemalpaşa Ak Parti İlçe Başkanlığı‘ndan Belediyenin İlk 100 Günü Değerlendirmesi
31 Mart 2019 seçimleri sonrası Ak Parti’den CHP’ye geçen Kemalpaşa Belediyesi’nin ilk 100 günü, Kemalpaşa Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş’ın düzenlemiş olduğu kahvaltı programında değerlendirildi.
SİYASET Haberi
Kemalpaşa Ak Parti İlçe Başkanlığı‘ndan Belediyenin İlk 100 Günü Değerlendirmesi

Kemalpaşa Ak Parti ilçe başkanlığı basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya gelerek Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın ilk 100 gününe ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Basın toplantısına Ak Parti ilçe yöneticileri ve belediye meclis üyelerinin yanı sıra MHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Mustafa Gözütok da katıldı.

 

Ak Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

 

31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Belediye Başkanı seçilen Sayın Rıdvan Karakayalı, 12 Nisan’da mazbatasını alıp göreve başlamış olup maalesef geçen süre içerisinde bırakın hizmet etmeyi, seçim döneminde vermiş olduğu sözlerin birini bile yerine getirmemiştir. Geçen süreç içerisinde ilçeye hiçbir katkı sunmayan Karakayalı, seçim meydanlarında vatandaşlara vermiş olduğu sözleri de unutup, kulak arkası yapmaktadır.

 

Seçim meydanlarında 5 bin kişiyi işe alacaklarını belirten ve çalışan personelleri işten çıkarmayacaklarını beyan eden Karakayalı, göreve başlamasının hem ardından işçilere mobbing uygulayıp 91 çalışanın işine son vermiştir. Görünen o ki sayın Karakayalı, Kemalpaşalı hemşerilerimizin hayalleri ile oynayarak adeta milletimizin aklı ile alay etmiştir. Hülasa personel alımlarına AK Parti’nin engel olduğu yönünde asılsız iddialarda bulunarak kurulduğu günden buyana milleti hizmet etmeyi görev edinmiş olan partimize iftira atmıştır. Bu anlamda bilinmesini isteriz ki; Ak Parti olarak belediyeye alınacak olan personellerin işe alınmaları noktasında her zaman Karakayalı’ya destek vereceğimizi bir kez daha hatırlatmak istiyorum.

 

Seçim meydanlarında Kemalpaşa’nın ekmeğini Kemalpaşalılar yiyecek diyen Karakayalı, belediyeye ilk olarak emekli arkadaşlarını işe almakla başlayıp, bununla da yetinmeyerek il dışından 4 personel getirip Kemalpaşa Belediyesi’nde görev vermiş, üst yönetim kadrosunu Kemalpaşa’yı ve Kemalpaşalıları bilmeyen kişilerden oluşturmuştur.

 

Çiftçilerimizin Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı’na olan borçlarını sileceklerini beyan edip, seçimden sonra sorunu çözemeyeceklerini anlayarak Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı’nı Kayyuma devreden Karakayalı, tıpkı diğer konularda olduğu gibi bu konuda da basiretsiz ve iradesiz davranmıştır.

 

Ulucak ve Örnekköy mahallelerimizde hemşehrilerimizin tapu sorunlarını İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte seçimden hemen sonra çözüme kavuşturacaklarını beyan eden Karakayalı’nın bu doğrultuda da hiçbir olumlu adım atmadığı bilinmektedir. Vatandaşlarımızın bu anlamda kendisinden irade gösterip, olumlu bir adım atmasını beklediklerini görmekteyiz.

 

Belediye Meclis üyesinin eşini Kemalpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürü olarak atayan sayın Karakayalı bununla da yetinmeyip, CHP Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları başkanını sözleşmeli hukuk danışmanlığı görevine getirmiş, ayrıca kızını da belediyede işe almıştır. İyi Parti’nin ilçe başkanını etik olmayan bir şekilde spor biriminde koordinatörlük görevine atamıştır.

 

Bilindiği üzere Kemalpaşa Belediyesi tarafından yerinde ve zamanında yapılmayan bakımlardan dolayı iki yavrumuz talihsiz bir olay sonrası hastaneye kaldırılmış olup, çocuklarımızdan birinin tedavisi halen devam etmekle birlikte işçiler üzerinde yapılan baskı sonucu deneyimsiz ve tecrübesiz personellerin yapılamayacak işlerde çalıştırılması sonucunda yaşanan ağır iş kazaları meydana gelmiştir.

 

Ayrıca Belediyede çalışan işçileri başkan yardımcısı avukat hanımefendinin avukat arkadaşını mahkemenin resmi arabulucu olarak atamamasına rağmen avukat hanımın telkinleriyle işçileri kendi arkadaşı olan bir arabulucuya yönlendirilerek hem işçi mağduriyeti yaşanmış hem de işçiler üzerinden haksız kazanç elde edilmiştir. Yaşanan bu hukuksuzluğun da Ak Parti olarak takipçisi olduğumuzu ifade etmek istiyorum.

 

Demirtaş, basın açıklamasına katılan basın mensupları ve partililere ayrı ayrı teşekkür ederek sözlerine son verdi.

 

Kaynak: Editör: Kürşat Gürbüz
Etiketler: Kemalpaşa, Ak, Parti, İlçe, Başkanlığı‘ndan, Belediyenin, İlk, 100, Günü, Değerlendirmesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı