Haber Detayı
22 Kasım 2018 - Perşembe 10:04
 
Kemalpaşa Belediyesi'nden Evde Sağlık Hizmetleri Desteği
Belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel alanlardaki yatırımlarıyla da Türkiye'ye örnek olan Kemalpaşa Belediyesi, evde bakım ve sağlık hizmetlerini başarıyla sürdürüyor.
YAŞAM Haberi
Kemalpaşa Belediyesi'nden Evde Sağlık Hizmetleri Desteği

Günlük yaşam faaliyetlerini tek başına sürdüremeyen, evde bakım hizmetine ihtiyaç duyan; yaşlı, engelli ve yatalak vatandaşların kişisel bakımları ile temizlik ihtiyaçlarını gideren Kemalpaşa Belediyesi, evde sağlık hizmeti ile de yaşlı, yatağa bağımlı, engelli hastalar, kronik rahatsızlığı yüzünden yürüyemeyen vatandaşların; tanısı konulmuş sağlık sorunlarının ev ortamında planlanan tedavisinin takibini ve uygulamasını yapıyor.

 

Kemalpaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren evde sağlık hizmetleri merkezi yatağa bağlı, yaşlı ve hasta vatandaşları evlerinde yalnız bırakmıyor. Evde sağlık hizmetleri birimi hemşire hizmeti ile serum, iğne, pansuman gibi sağlık ihtiyaçlarının karşılanmasında vatandaşlara yardımcı oluyor. Evlere yapılan ziyaretlerde ayrıca; hastalıklar, ilaç kullanımı, hijyen kuralları, yeme-içme alışkanlıkları gibi çeşitli konularda bilgilendirmeler de yapılıyor.

 

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın”

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı hizmet siyasetimizin temel noktasıdır” diyen Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, evde bakım ve sağlık merkezinin çok önemli bir görev yürüttüğünü vurguladı. Uğurlu,  “Günlük yaşam faaliyetlerini tek başına sürdüremeyen, evde bakım hizmetine ihtiyaç duyan; yaşlı, engelli ve yatalak vatandaşlarımızın kişisel bakımları ile yaşadıkları evin temizlik ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyoruz. Bunların yanında vatandaşlarımıza koruyucu ve iyileştirici sağlık hizmeti, tam donanımlı ambulanslarımızla ücretsiz hasta nakil hizmeti ve tıbbi danışma hizmeti de veriyoruz. Belediyecilik sadece alt yapı, binalar, yollar, parklar yapmak değil. Bunun yanında gönüller de yapmamız gerekiyor. Bir insanımızın dahi derdini hafifletiyorsak ne mutlu bize” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: () - Kemalpaşa Belediyesi Editör: Kürşat Gürbüz
Etiketler: Kemalpaşa, Belediyesi'nden, Evde, Sağlık, Hizmetleri, Desteği,
Yorumlar
Haber Yazılımı