Haber Detayı
15 Temmuz 2019 - Pazartesi 20:34
 
Kemalpaşa’da 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anıldı
Kemalpaşa’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle anma programı düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
Kemalpaşa’da 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anıldı

 

İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi şehitleri anıldı. Kemalpaşa Kaymakamlığı’nca Dere Mesire Yeri Kültür Sarayı Atatürk Salonu’nda düzenlenen programa Kemalpaşa Kaymakamı Kemal Kızılkaya, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı ile siyasi partilerin ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 


Anma programında Kemalpaşa Sütçüler Fettah Camii İmam Hatibi Ömer Özcan tarafından gerçekleştirilen Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Kemalpaşa Vaizi Halil Tüysüz tarafından şehitlerimiz, gazilerimiz ve devletimizin bekası için dua edildi. 15 Temmuz darbe girişimine dair görüntülerden oluşan sinevizyon gösteriminin ardından Ümran Baradan Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri tarafından kahramanlık türküleri seslendirildi. Günün anlam ve önemine dair konuşmayı Kaymakam Kızılkaya yaptı. Kızılkaya konuşmasında “15 Temmuz gecesi, egemenliğin kayıtsız şartsız sahibi milletimiz; kendisine, Cumhurbaşkanına, Meclisine, Devletine ve sahip olduğu tüm demokratik kurumlarına sahip çıkarak hainlere gereken cevabı vermiştir. Hiçbir darbe ve darbe girişimi yapanların yanına kar kalmamış ve asla da kalmayacaktır.” dedi. 


Anma programı sonrası protokol üyelerince yapılan Kemalpaşa’da bulunan şehitlik ziyaretinde şehitlerimiz için dua edildi. 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Kürşat Gürbüz
Etiketler: Kemalpaşa’da, 15, Temmuz, Demokrasi, Şehitleri, Anıldı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı