Haber Detayı
29 Ekim 2018 - Pazartesi 23:49
 
Kemalpaşa'da Cumhuriyet Bayramı Coşkusu
Cumhuriyetimizin 95. yıldönümü Kemalpaşa'da coşkuyla kutlandı. Kemalpaşa Belediyesi'nce düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Rafet El Roman Konseri büyük beğeni topladı.
GÜNDEM Haberi
Kemalpaşa'da Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

AJANS KEMALPAŞA - Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yıldönümü Kemalpaşa'da büyük bir coşkuyla kutlandı. Kutlama programı kapsamında 28 Ekim 2018 günü ilçemiz Atatürk Anıtı'nda çelenk sunumu gerçekleştirildi. Buradaki törene Kemalpaşa Kaymakamı Kemal Kızılkaya, Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, ilçe yönetimleri ve parti üyeleri ile birlikte Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş, CHP İlçe Başkanı Mehmet Ayçil, MHP İlçe Başkanı Mustafa Gözütok ve vatandaşlar katıldı. Anıttaki törenden sonra Kemalpaşa Cennet Bahçesi Kabristanı'ndaki şehitlik ziyeret edildi.

 

 

 

29 Ekim 2018 Pazartesi günü sabahında devam edilen programda protokol üyeleri ve daire amirleri hazır bulundu. Kemalpaşa Rekreasyon Alanı'nda düzenlenen programda halkoyunları gösterisinin ardından  ilçe merkezinde bulunan okulların öğrencileri tören yürüyüşlerini gerçekleştirdi. Kemalpaşa Yörükler Derneği de yürüyüşte yerini aldı. Düzenlenen etkinliklerde dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Ardından Hükümet Konağı'nda Kaymakam Kızılkaya ve Belediye Başkanı Uğurlu, tebrikleri kabul etti.

 

 

 

 

29 Ekim akşamı ise Cumhuriyet Bayramı coşkusu daha da katlandı. Kemalpaşa Belediyesi'nce Türkiye'nin en büyük millet bahçesi olma özelliğine sahip Kemalpaşa Binali Yıldırım Millet Bahçesi'nde düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Rafet El Roman Konseri'ne Kemalpaşalı vatandaşlarla beraber Kemalpaşa Kaymakamı Kemal Kızılkaya, Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş, MHP İlçe Başkanı Mustafa Gözütok, MHP Kadın Kolları Başkanı Avukat Sedanur Özer de katıldı. Konser öncesi sporcuların gösterileri alkışları topladı. Saatler 19:00'u gösterdiğinde ünlü sanatçı Rafet El Roman sahne aldı. Sevilen şarkılarını Kemalpaşalılar için seslendiren Rafet El Roman, marşlarla Cumhuriyet Bayramı coşkusunu artırdı. Havai fişek gösterileriyle vatandaşlara görsel şölen ziyafeti sunuldu.

 

 

 

Kaynak: Editör: Kürşat Gürbüz
Etiketler: Kemalpaşa'da, Cumhuriyet, Bayramı, Coşkusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı