Haber Detayı
12 Kasım 2018 - Pazartesi 23:23
 
Kemalpaşa’da Kablo Hırsızlığı
Kemalpaşa'da devam eden elektrik iletim hatları altyapı çalışmalarını fırsat bilen hırsızlar inşaat alanından kabloları çaldı.
GÜNDEM Haberi
Kemalpaşa’da Kablo Hırsızlığı

Bir süredir Kemalpaşa'da devam eden elektrik iletim hatlarının yeraltına alınması çalışmalarını fırsat bilen art niyetli bir takım kişilerce geride bıraktığımız hafta içerisinde, inşaat alanında açıkta bulunan kablolar kesilerek çalındı. Olay, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 175 Sokakta vatandaşların kabloların kesildiğini farketmesiyle ortaya çıktı. 

 

Yeraltına döşenen yeni elektrik kablolarının bina girişlerinde bağlantı için toprak üstünde bırakılan kısımlarının gece saatlerinde kesilerek çalındığı tespit edildi. Mahalle sakinleri kabloların kesildiğini fark ederek polis ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri sokaklarda incelemelerde bulunarak, kamera kayıtlarını araştırdı.

 

 

Yaşanan olayda ihmal var mı?

Yüklenici firma mühendisiyle olayla ilgili yaptığımız görüşmede, çalışmaların devam ettiği bölgede elektirik dağıtımının yer altından sağlanması için yapılan kazı çalışmalarında, kabloların bina girişlerinde bırakılması gerektiği ve çalışmalar tamamen bitene kadar elektrik verilemediğinden açıkta bırakılan kabloların gizlenmesi konusunda azami özen gösterilse de bu tarz olayların yaşandığı, olayla herhangi bir ihmalin söz konusu olmadığı ifade edildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kemalpaşa’da, Kablo, Hırsızlığı,
Yorumlar
Haber Yazılımı