Haber Detayı
08 Eylül 2019 - Pazar 23:06
 
Kemalpaşa’da Kurtuluş Coşkusu
Kemalpaşa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümü ilçede büyük bir coşkuyla kutlandı.
GÜNDEM Haberi
Kemalpaşa’da Kurtuluş Coşkusu

İzmir’in Kemalpaşa ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıldönümü ilçede yapılan etkinliklerle kutlandı. 8 Eylül sabah saat 09:30’da Atatürk Anıtı önünde çelenk töreni düzenlendi. Törene Kemalpaşa Kaymakamı Kemal Kızılkaya, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı ile diğer protokol üyeleri, öğrenci grupları ve vatandaşlar katıldı. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı yaptı.

 

Çelenk töreninin ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün İzmir'in kurtuluşundan önceki 8 Eylül 1922 gecesi kaldığı ve “Bütün hayatımda sevinçle geçirdiğim bir gece vardır. O gece; ordumuzun İzmir'e girdiği günün burada (Nif’te) geçirdiğim gecesidir.” dediği eski askerlik şubesi binasında bulunan oda ziyaret edildi. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimiz, gazilerimiz şükran ve minnetle anıldı, dua edildi.

 

 

 

Akşam saat 18:00'de Kirazlı Meydanı'nda toplanan vatandaşlar kortej eşliğinde Atatürk Bulvarı ve Sevgi Yolu üzerinden rekreasyon alanına yürüdüler.

 

Rekreasyon alanında gerçekleştirilen zeybek gösterileri ve kurtuluş ve kahramanlık türkülerinin seslendirildiği Tolga Çandar konseri Kemalpaşalılara unutulmaz bir kurtuluş coşkusu yaşattı. Konser alanındaki vatandaşlar hep bir ağızdan türkülere eşlik ettiler.

 

Konserde Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı Öğretim Görevlisi Halil Çokyürekli de üflemeli sazlar ile sanatçı Tolga Çandar’a eşlik etti.

...::: VİDEO İÇİN AŞAĞI KAYDIRIN :::...

Kaynak: Editör: Kürşat Gürbüz
Etiketler: Kemalpaşa’da, Kurtuluş, Coşkusu,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı