Haber Detayı
31 Ekim 2018 - Çarşamba 20:16
 
Kemalpaşa Üniversiteye Kavuşuyor
Kemalpaşa Belediyesi ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi arasında yapılan görüşmeler sonucu İzmir Katip Çelebi Üniversitesi'nin Kemalpaşa'da yerleşkesinin kurulmasına karar verildi.
EĞİTİM Haberi
Kemalpaşa Üniversiteye Kavuşuyor

Kemalpaşa'nın uzun zamandır beklediği ilçenin üniversiteye kavuşması hayalinde bugün önemli bir gelişme yaşandı. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi ile yapılan görüşmeler olumlu sonuç verdi ve üniversitenin bazı bölümlerinin yanı sıra Sürekli Eğitim Merkezi'nin de Kemalpaşa'da faaliyete başlaması kararlaştırıldı.

 

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Kemalpaşa Kampüsü ve Sürekli Eğitim Merkezi'nin gündem olduğu önemli basın toplantısı bugün 15 Temmuz Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kemalpaşa'nın ev sahipliğinde yapılan toplantıya İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse, Kemalpaşa Kaymakamı Kemal Kızılkaya, Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu ile üniversite senato üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan Başkan Uğurlu, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi ile daha önce de görüşmeler yapıldığını ancak yaşanan bir takım olumsuzluklardan dolayı bu hayalin gerçekleşemediğini, bugün ise artık Kemalpaşa'nın üniversiteye kavuşacağını ifade etti.

 

Kemalpaşa Kaymakamı Kemal Kızılkaya da konuşmasında, Kemalpaşa'nın İzmir için önemli bir konuma sahip olduğunu, ilçemizin tarım ve sanayi açısından değerli bir üretim merkezi olması yönüyle üniversitenin Kemalpaşa'ya çok büyük faydaları olacağına olan inancını dile getirdi. Kızılkaya, bu çalışmada katkısı olanlara da ayrıca teşekkür etti.

 

Kaynak: Editör: Kürşat Gürbüz
Etiketler: Kemalpaşa, Üniversiteye, Kavuşuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı