Haber Detayı
26 Mayıs 2019 - Pazar 18:10
 
Kemalpaşalı Gençler Okuyor
Kemalpaşalı gençler her yaştan okurseverin katılımıyla kitap okuma kampanyası başlattı.
GÜNDEM Haberi
Kemalpaşalı Gençler Okuyor

 

Kemalpaşalı gençler, her yaştan okurseverin katılımıyla "Oku Bilinçlen Türkiye #umutsende" adı altında kitap okuma kampanyası başlattı.

 

Kampanyaya eşlik edip katılımcılarla birlikte kitabını okuyan Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı yaptığı açıklamada "Medeniyetin gelişmesindeki en temel unsurlardan biri, hiç kuşkusuz bilgi ve bilginin paylaşılmasıdır. Bilgiyi yaymak, hemşehrilerimizin sosyal ve kültürel hayatlarına katkı sağlamak amacıyla eğitimin her dalına bir eğitimci olarak  destek veriyorum. Nitelikli okumanın ve okutmanın önemini biliyor, her zeminde bunu dile getiriyoruz. Okumak sonsuz ve kültürel zenginlikler ile dolu bir dünyada uzun bir yolculuğa çıkmak gibidir. Biz de bu uzun yola sizlerle birlikte çıkmak istedik." dedi.

 

Okuma kampanyasına katılan gençler de Kemalpaşa Belediyesi'ne desteklerinden dolayı teşekkür ederek, "Yaşadığımız coğrafyanın değerlerini geleceğe taşımak ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün belirttiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için tüm Kemalpaşalıları bu okuma seferberliğine davet ediyoruz." dediler.

 

 

Kaynak: () - Kemalpaşa Belediyesi Editör: Kürşat Gürbüz
Etiketler: Kemalpaşalı, Gençler, Okuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı