Haber Detayı
25 Aralık 2018 - Salı 12:51
 
Mehmet Türkmen CHP'den Adaylık Başvurusunu Yaptı
Ulucak Eski Belediye Başkanı ve Kemalpaşa Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı Mehmet Türkmen, belediye başkan aday adaylığı başvurusunu CHP Kemalpaşa İlçe Başkanlığı'na yaptı.
SİYASET Haberi
Mehmet Türkmen CHP'den Adaylık Başvurusunu Yaptı

AJANS KEMALPAŞA - Bir süredir adı Kemalpaşa siyasetinin gündeminde önemli bir yer tutan Ulucak Eski Belediye Başkanı ve Kemalpaşa Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı Mehmet Türkmen, bugün Cumhuriyet Halk Partisi Kemalpaşa İlçe Başkanlığı'na gelerek belediye başkanlığı aday adaylığı başvurusunu gerçekleştirdi.

 

Mehmet Türkmen'in başvurusunu alan CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Ayçil, yaptığı konuşmada "En nihayetinde bir araya geldik. Nasip bugüneymiş. Hayırlı olsun. Malum bu bir yarış, 12 tane aday adayımız var. Mehmet Türkmen kardeşimiz de 13. aday adayımız olarak aramıza katıldı. 13 aday adayının 13’üne de başarılar diliyorum. İçlerinden bir tanesi seçilecek. Diğer 12 kişi ona destek verecek ve biz de burada seçimi alacağız. Bu saatten sonra hepimiz birbirimize saygılı olacağız, hepimiz birbirimize dört elle sarılacağız ki biz bu işin hakkından gelelim." dedi.

 

"Kim gelirse gelsin omuz omuza çalışırsak Kemalpaşa’yı Mustafa Kemal’in adına layık bir yönetimle yönetiriz. Kemalpaşa Ata'sına layık bir belediye başkanına kavuşur. Atatürkçü bir düşünce işin başına gelir. Kemalpaşa’da gerçekten sosyal belediyeciliği yaşatabiliriz. Arkadaşlarımın da bu çatı altında aynı bilinçle hizmet edeceğine inanıyorum." ifadelerini kullanan Ayçil, Mehmet Türkmen'i tebrik etti.

 

Başvurusunu gerçekleştiren Mehmet Türkmen de kendisine eşlik eden partililere teşekkür ederek "Hepsi birbirinden değerli 12 arkadaşımız var. Ben de 13. aday adayı oldum. Çoğunu zaten tanıyorum. Bu bir yarış. Allah nasip ederse burada aday adaylarından bir tanesi çıkacak. Önemli olan parçalamadan, kırıp dökmeden birlikte hareket edebilmek. İnşallah onu gerçekleştireceğiz. Mutlaka eleştiriler de olacak. Ama ben yerel siyasetçiyim. Ben genel siyaset yapmıyorum. Yerelde insanlara hizmet etmek için yola çıktım. Bu Ulucak’ta başladı, Kemalpaşa’da devam etti. İnşallah nasip olur da aday olursak, samimiyetle söylüyorum Kemalpaşa’da yaşayan insanlara hizmet etmek için buradayım. Herhangi bir art niyetimiz yok. Cumhuriyet Halk Partisi bu olanağı bize sağlarsa Kemalpaşa’da yaşayan herkes nasıl hizmet alacağını görecek. Burada yaşayan insanlarımız faydalanacak, birileri faydalanamayacak. Yerel siyasetçinin seçim kazandıktan sonra partisi yoktur zaten. İnşallah bu imkan verilirse Kemalpaşa için hayırlı işler yaparız." ifadelerini kullandı.

 

(VİDEO İÇİN SAYFAYI AŞAĞI KAYDIRIN)

 

Kaynak: Editör: Kürşat Gürbüz
Etiketler: Mehmet, Türkmen, CHP'den, Adaylık, Başvurusunu, Yaptı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı