Haber Detayı
04 Nisan 2019 - Perşembe 18:40
 
MHP Başbuğ Türkeş’i Anıyor
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanı Veysel Şahin MHP’nin kurucu genel başkanı Alparslan Türkeş’in ölüm yıldönümü münasebetiyle bir açıklama yayınladı.
SİYASET Haberi
MHP Başbuğ Türkeş’i Anıyor

 

Şahin yaptığı yazılı açıklamada; “Başbuğ Türkeş dünyada emsali görülmemiş bir siyaset tarzının banisi ve uygulayıcısı olmuştur.  Gençlerle yola çıkmış, yüz binlerce genç yetiştirmiş, Türkiye’yi, Türk Dünyasını ve dünyayı saran fikirleriyle tarihimizin en önemli şahsiyetleri arasına girmiştir. Atatürk’ün izinden ayrılmayan Başbuğ Türkeş unutulmayacaktır. Biz onun evlatları olarak hiçbir zaman onun acısını yaşamadık, fakat onun evladı olmanın onurunu her daim yaşıyoruz” dedi.

 

Türk Siyasi tarihine fikirleri, politikaları, kazandırdığı kurumları, güçlü şahsiyeti ve devlet adamlığıyla damgasını vuran MHP’nin merhum lideri Başbuğ Alparslan Türkeş hakka yürüdüğü 4 Nisan günü bütün Türk Dünyasında ve Dünyadaki ülkücü kuruluşlarca anılıyor. Alparslan Türkeş’in anma gününde MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin de yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi;

 

Ülkücü Hareket’in Başöğretmeni

“Bugün Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in Başöğretmeni, Dünya Türklüğünün Başbuğu, Doktriner Türk Milliyetçiliğinin kurucusu, Türk Milliyetçiliğinin siyasi bayrağı, Türk-İslam Düşünce sisteminin hamisi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Atatürk’ten sonraki yolbaşçısı, gönül, fikir ve dava adamı merhum başbuğumuz Alpaslan Türkeş’i anıyoruz. O Türk Milliyetçiliğinin bayrak ismi olarak her zaman izinden gittiğimiz ufuk insan, Türklüğün güneşi ve inançlarımızın parlayan yıldızıdır.”

 

Atatürk’ün izinde Türkeş

“Başbuğ Alpaslan Türkeş dünyada emsali görülmemiş bir siyaset tarzının banisi ve uygulayıcısı olmuştur.  Gençlerle yola çıkmış, yüz binlerce genç yetiştirmiş, Türkiye’yi, Türk Dünyasını ve dünyayı saran fikirleriyle tarihimizin en önemli şahsiyetleri arasına girmiştir.  Yetiştirdiği Türk Milliyetçisi, Türkiye Sevdalısı ve Turan İdealli gençlerle kendisinden sonraki devirlere bile mührünü vuran Başbuğ Türkeş hiçbir zaman unutulmayacaktır. Yaşadığı sürece, fikirleri ve yaptıklarıyla Atatürk’ün izinden ayrılmayan Başbuğ Türkeş dün ve bugün olduğu gibi yarın da geleceğimizi aydınlatacaktır.”

 

Türkeş’ten Bahçeli’ye

“Başbuğ Türkeş bizlere her türlü zorluğa karşı dimdik durmayı öğretti. Başbuğ Türkeş bize tıpkı Atatürk gibi Türk Milleti’ne inanmayı, güvenmeyi ve ona hizmet etmeyi öğretti. O bize tıpkı liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin de ifade ettiği gibi önce Türkiye ve Türk Milleti demeyi öğretti. O ölmedi diyebileceğimiz bir adam, o evlatlarının kalbinde yaşayan bir başbuğ ve her Türk Milliyetçisinin zihninde dalgalanan fikir bayrağıdır.”

 

Başbuğ Türkeş Onurumuzdur

“Her geçen gün Başbuğ Türkeş’in ve mücadelesinin daha iyi anlaşıldığını gören bizler, onun evlatları olmaktan dolayı gururluyuz. Siyasi hayatımıza damga vuran Başbuğumuzu rahmet, minnet ve dualarla anıyor, Liderimiz Devlet Bahçeli’nin izinde Türkeş İdeallerine doğru yürüyoruz. Biz onun evlatları olarak hiçbir zaman onun acısını yaşamadık;fakat onun evladı olmanın onurunu her daim yaşıyoruz. MHP İzmir İl Başkanlığı olarak Başbuğumuzu Hakka yürüdüğü bugün, akşam namazını müteakip Alsancak Hocazade Camii’de okutacağımız Mevlid-i Şerif ve Lokma Hayrıyla anmaya başlıyor, tüm dava arkadaşlarımızı ve hemşehrilerimizi büyük devlet adamı Başbuğ Türkeş’i anmaya davet ediyoruz”

 

Kaynak: () - Basın Bülteni Editör: Kürşat Gürbüz
Etiketler: MHP, Başbuğ, Türkeş’i, Anıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı