Haber Detayı
09 Eylül 2018 - Pazar 20:05
 
MHP'li Osmanağaoğlu'ndan 9 Eylülde Milli Birlik Mesajı
Milliyetçi Hareket Partisi İzmir Millet Vekili Tamer Osmanağaoğlu İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümde milli birlik mesajı yayınladı.
SİYASET Haberi
MHP'li Osmanağaoğlu'ndan 9 Eylülde Milli Birlik Mesajı

Türk Milletinin istiklal mücadelesinin başladığı ve düşmanın denize dökülerek son bulduğu İzmir’in Düşman İşgalinden kurtuluşu, Türk’ün azim ve kararlılığının da sembolü olmuştur. 


Vatan ve Millet sevdalısı, Aziz Türk Milleti’nin öz evlatları; 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’dan düşmana sillesini atmış, 9 Eylül’de İzmir’de son vuruşunu yaparak, düşmanı ilelebet denizin serin sularına yollamıştır.


Büyük fedakârlıklarla, yokluk zamanda yedi düvele karşı canını hiçe sayarak mücadele vermiş aziz ecdadımızın emaneti, her karış toprağı kanla yoğrulmuş eşsiz vatanımız üzerinde düşmanın hesabı bitmemiş, bitmeyecektir de.
Aziz Türk Milleti’nin yanında yer almadığı gibi, karşısında da durmaya yüreği yetmeyenler bugün başkaca tefrikalarla Türk Milleti’ni sindirme, güçsüz bırakma çabası içerisine girmişlerdir.


Dün Malazgirt’te aman dilettirdiklerimiz, İstanbul’da gömdüklerimiz, Çanakkale’den söküp attıklarımız, Sakarya’da hizaya dizdiklerimiz ve Afyon’dan kovalayarak İzmir’den denize akıttıklarımız; bugün farklı yöntemlerle, geçmişte yapamadıkları, başaramadıkları ne varsa yapabileceklerini sanmaktadırlar.


Gezi Olayları ile başlayan, 15 Temmuz ihanet kalkışmasına varan sürecin sonunda istediklerine ulaşamayan, Türk Milleti'nin iradesini yok etme girişimleri sonuçsuz kalan Türkiye ve Türk düşmanları, bugün ekonomik saldırılarla aynı sonucu elde etmeye çalışmaktadır.


Türkiye Cumhuriyeti Devleti, parklarda kurulmamış parklarda sokaklarda yıkılmaz!


Türkiye Cumhuriyeti Devleti, ihanet yuvalarına geçit vermez, iradesini teslim etmez!


Türkiye Cumhuriyeti Devleti; dolarla, avroyla kurulmadı, bunlarla da yıkılmaz!


Güvence namus bellediği sancağı düşürmeyecek Türk Milleti’dir.


Güvence her-biri bir Hasan Tahsin olan İzmirli hemşehrilerimizdir.


Biz, yeri geldiğinde; Hasan Tahsin olup her birimiz ya ilk kurşunu atarız ya da yeri gelir bir Bozkurt gibi tüm oyunları bozarız. 
Biz, gerekirse İzmir’in dağlarında yeniden çiçekleri açtırır, düşmanı gerekirse yeniden İzmir’den denize akıtırız! 
Bundan kimsenin şüphesi olmamalıdır!


Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan, millet ve mukaddesat uğruna canını hiçe sayan ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyor, manevi huzurları önünde saygıyla eğiliyorum.

 
Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti üzerine hesap yapanları denize döktüğümüz yer olan güzel İzmir’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yılını kutluyor, siz değerli İzmirli kardeşlerime selam ve muhabbetlerimi sunuyorum.

 

Ne mutlu Türk’üm diyene!

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP'li, Osmanağaoğlu'ndan, 9, Eylülde, Milli, Birlik, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı