Haber Detayı
29 Ocak 2019 - Salı 16:21
 
MHP'li Şahin'den Soyer'in Adaylığına İlk Yorum
MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, Tunç Soyer'in İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını değerlendirdi. Şahin, "Nesep davası gütmüyoruz ama geçmişi de unutmuyoruz" dedi.
SİYASET Haberi
MHP'li Şahin'den Soyer'in Adaylığına İlk Yorum

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucu fikri ve Atatürk’ün taşıdığı milliyetçilik değerlerinin tek temsilcileri olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin İzmir İl Teşkilatı olarak, şehrimizde atılan her adımı yakından takip ediyor ve değerlendiriyoruz" diyen Şahin, siyasi ve de fikri rakipleri olan CHP’nin açıkladığı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve ilçe belediye başkan adaylarının da bu bakımdan takipleri ve değerlendirmeleri altında olduğunu söyledi.

Soyer'i, yine babası üzerinden eleştiren Şahin "Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak ismi açıklanan Tunç Soyer’in Milliyetçi-Ülkücü hareketin tarihinde derin acılara sebep olmuş, bu acılarda ısrar etmiş ve tarih önünde de hüküm giymiş Nurettin Soyer’in oğlu olması, takiye yapılarak gizlenen birçok meseleyi gün yüzüne çıkartmıştır. Kimse bizden suçsuz ve günahsız ülkücülerin asılmasını, işkence görmesini, hayatlarının zindanlarda solmasını unutmamızı beklemesin. Biz bunu unutmadık unutmayacağız! Nesep davası gütmüyoruz ama şahsın hangi bölücü örgütlere destek olduğunu ve bu örgütlere nasıl güzellemeler yaptığını da görmezden gelemeyiz” diye konuştu.

"Unutulmayacak ve ders çıkarılacak birçok olay var"

Kendileri için unutulmayacak ve ders çıkarılacak birden fazla olay olduğunu dile getiren Şahin, "Bizim için artık unutulmayacak ve ders çıkarılacak birden fazla olay var. Bunlardan birincisi acısı hala dinmeyen geçmişte çekilen acılar; ikincisi ise terör örgütü PKK destekçisi HDP’ye verilen Tunç Soyer desteğidir! Biz bu konuda tarafız. Çok şükür ki taraflar artık netleşmiş ve taşlar yerine oturmuştur. Bir tarafta vatandan, devletten, bayraktan ve milletten yana beka derdindeki Cumhur İttifakı, diğer yanda da PKK ve HDP ile gizli antlaşma yapan, teröristlere destek açıklamaları yapan zillet ittifakı ve onun İzmir Büyükşehir adayı. Milliyetçi-Ülkücü hareket ve onun muhterem liderinin ne kadar haklı olduğu bu tablo ile bir kez daha anlaşılmıştır. Zillet, birlik ve bütünlüğümüze; beka ve dirliğimize karşı saldırılarına başlamıştır. Bizler de her zaman olduğu gibi Türk vatanın, Türk bayrağın, Türk devletin ve Türk milletinin yanında olacağız. Ne geçmişi unutur, unuttururuz, ne de günümüzü zillete teslim edip geleceğimizin karartılmasına izin veririz” ifadelerini kullandı.

(EGE POSTASI)

 

 

Kaynak: () - Basın Bülteni Editör:
Etiketler: MHP'li, Şahin'den, Soyer'in, Adaylığına, İlk, Yorum,
Yorumlar
Haber Yazılımı