Haber Detayı
09 Ağustos 2018 - Perşembe 17:10
 
MHP'nin Askıda Ekmek Projesi
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin başlattığı "Askıda Ekmek" projesine bir destek de MHP Aliağa İlçe Başkanlığından geldi. MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, MHP Aliağa İlçe Başkanı Abdurrahim Aydemir, MHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Şevket Alptekin, Fevzipaşa Caddesi üzerinde bulunan bir ekmek fırınını ziyaret etti.
YAŞAM Haberi
MHP'nin Askıda Ekmek Projesi

İZMİR (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin başlattığı "Askıda Ekmek" projesine bir destek de MHP Aliağa İlçe Başkanlığından geldi.

 

MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, MHP Aliağa İlçe Başkanı Abdurrahim Aydemir, MHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Şevket Alptekin, Fevzipaşa Caddesi üzerinde bulunan bir ekmek fırınını ziyaret etti.

 

Milletvekili Osmanağaoğlu, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Türk-İslam geleneğine göre komşusu aç olanın tok yatmayacağını belirterek, "Askıda Ekmek" projesinin binlerce yıldır hayatımızda olduğunu söyledi.

 

Bu geleneğin onurlu bir şekilde sürdürülmesi gerektiğinin bilincinde olduğunu aktaran Osmanağaoğlu, şöyle konuştu:

"Bu kampanya liderimiz Devlet Bahçeli beyin Türkiye genelinde 'Kardeşlik Kampanyası' adı altında başlattığı bir kampanyadır. İzmir genelinde şu anda bu kampanya uygulanıyor. Dilerim bu proje çok uzun yıllar sürer ve ihtiyaç sahipleri onurları kırılmadan gelip buradan ekmek ihtiyaçlarını karşılar. Projenin Aliağa için hayırlı olmasını diliyorum. Hali vakti yerinde olan vatandaşlarımızın da bu kampanyaya destek vermesini bekliyoruz."

 

Aliağa Belediye Başkanı Acar ise, projenin sadece bir ekmek paylaşımı olmadığını aynı zamanda bu projenin birlik ve beraberlik duygularını hatırlamak olduğunu vurguladı.

 

MHP İlçe Başkanı Abdurrahim Aydemir de, "Askıda Ekmek" projesini ilçede başlattıklarını anlatarak, 8 noktada ihtiyaç sahiplerine ücretsiz ekmek dağıtacaklarını kaydetti.

 

Kaynak: Editör: Kürşat Gürbüz
Etiketler: ajans, kemalpaşa, kemalpasa, haber, izmir, son dakika, mhp, aliağa, askıda, e
Yorumlar
Haber Yazılımı