Haber Detayı
27 Eylül 2018 - Perşembe 12:50
 
Örnekköy'ün İmar Sorunu Çözülüyor
Örnekköy Mahallesi'nin yıllardır çözülemeyen imar ve tapu sorunu için mahalle sakinleri bir araya geldi. Örnekköy Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu Bilgi Evi'nde yapılan toplantıya Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu da katıldı.
GÜNDEM Haberi
Örnekköy'ün İmar Sorunu Çözülüyor

Örnekköy Mahallesi'nin yıllardır çözülemeyen imar ve tapu sorunu için 26 Eylül 2018 akşamı Kemalpaşa Belediyesi tarafından yapılan ve Ege Üniversitesi'nde bölücü terör örgütü mensuplarınca şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun adının verildiği bilgi evinde Örnekköy Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlara yönelik düzenlenen bilgilendirme toplantısına Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, beraberinde Kemalpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı, Plan ve Proje Müdürü ve İmar ve Şehircilik Müdürü ile birlikte katıldı. 

 

 

Mahalle sakinlerinin şikayetlerini dinledikten sonra  söz alan Kemalpaşa Belediyesi Plan ve Proje Müdürü  konu ile ilgili  olarak yasal sürecin Kemalpaşa Belediyesi'ne düşen kısmını kendilerinin tamamladıklarını ve dosyanın İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne gönderildiğini, hassasiyetle konuyu yakından takip ettiklerini dile getirdi.

 

 

Mahalle sakinlerinlerinin sorunlarını dinleyen Başkan Uğurlu; "Örnekköy bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı, hep arkamızda durdu. Biz de göreve geldiğimiz günden bugüne kadar, geride bıraktığımız dört buçuk yılda hizmet etmek adına elimizden gelen her şeyi yaptık. Örnekköy pazar yerini yaptık, Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu Bilgi Evi'ni yaptık, yıllardır bitirilemeyen düğün salonunu bitirip hizmete açtık. Bu sorunda da beni bir belediye başkanı oğlunuz ve kardeşiniz olarak görün. Bu durumla ilgili üstümüze düşen neyse, elimizden ne geliyorsa yapacağımızdan hiç şüpheniz olmasın.’’ diyerek vatandaşlara konunun takipçisi olduklarını ifade etti.

 

 

Aşure Günü'nün içinde bulunduğumuz haftada olması sebebiyle toplantıya katılan vatandaşlara aşure ikramı yapıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Örnekköy'ün, İmar, Sorunu, Çözülüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı