Haber Detayı
11 Aralık 2018 - Salı 23:06
 
Osman Cengiz MHP'den Meclis Üyesi A.Adayı Oldu
Kemalpaşa Yörükler Derneği E.Başkanı Osman Cengiz, Yörükler Derneği üyelerinin de katılımıyla belediye meclis üyeliği aday adaylığı başvuru dosyasını MHP İlçe Başkanlığı'na teslim etti.
SİYASET Haberi
Osman Cengiz MHP'den Meclis Üyesi A.Adayı Oldu

 

Milliyetçi Hareket Partisi Kemalpaşa İlçe Başkanlığı'nda adaylık başvurularının heyecanı devam ediyor. Her geçen gün ilginin odağı ve Kemalpaşa siyasetinin en önemli aktörü haline gelen MHP Kemalpaşa İlçe Başkanlığı'nda bugün yeni bir meclis üyeliği aday adaylığı başvuru töreni daha gerçekleştirildi.

 

Kemalpaşa Yörükler Derneği kurucu üyelerinden ve bir dönem de başkanlığını yapan Kemalpaşa esnaflarından Osman Cengiz, yüksek bir katılımla belediye meclis üyeliği aday adaylığı başvuru dosyasını MHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Mustafa Gözütok'a teslim etti. Osman Cengiz'in başvuru töreninde Kemalpaşa Ülkü Ocakları Başkanı Muhammet Çetin, MHP Kemalpaşa Kadın Kolları E. Başkanı ve meclis üyesi aday adayı Sedanur Özer, MHP Kemalpaşa e.ilçe yöneticilerinden meclis üyesi aday adayı Hasan Ünlü ve çok sayıda partili ile Kemalpaşa Yörükler Derneği üyesi hazır bulundu.

 

 

Osman Cengiz'in başvuru dosyasını teslim alan MHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Mustafa Gözütok, yaptığı konuşmada "Yaklaşık 20 yıldır Milliyetçi Hareket Partisi'nde aktif olarak görev yapan bir kardeşinizim. 20 yıldır bu manzarayı görmek için çok uğraştım. Yörüklerle bir arada olmak bize her zaman şeref vermiştir. 4 yıldır da Kemalpaşa İlçe Başkanı olarak görev yapıyorum. Yönetici arkadaşlarımız iyi bilirler ki Kemalpaşa'yı Kemalpaşalılar yönetsin istedim. Bugün bu bize nasip oldu. Bu kadar yörük kardeşimizi bir arada görmek bizim için gurur verici bir şey. Bizim aday adaylarımızın sıralamaları bizim için bir teferruattır. Biz adaylarımızın adı MHP, soyadı MHP olsun istedik. Bugün tam olarak bununla karşınızdayız. Adı da soyadı da MHP olan Osman Cengiz abimiz meclis üyeliği aday adaylığını açıklıyor. Bizim için gerçekten çok sevindirici bir olay. Kendisinin meclis üyeliği adaylığına başvurmasından çok memnun olduk. Hele bir de öz Türkler olan yörüklerle beraber başvuru yapıyor olması bizi daha da heyecanlandırdı." dedi. Gözütok, "Partimizin meclis üyeliği sıralamalarını gördüğünüzde bizim ne demek istediğimizi çok daha iyi anlayacaksınız. Kemalpaşanın her yerinden adaylarımız listemizde yer alacak. Osman Cengiz abimiz yörükleri arkasına alarak geldi, bize de artık hayırlı olsun demek düşer. İnşallah 31 Marttan sonra Kemalpaşa'yı MHP'li bir belediyeyle hep beraber yöneteceğiz." ifadeleriyle Osman Cengiz'i tebrik ettti.

 

Başvuru dosyasını teslim eden Osman Cengiz ise kendisine destek için gelenlere hitaben "Sizlerin huzurunda heyecanlanmamak elde değil. Mensubu olduğum Milliyetçi Hareket Partisi'nden 31 Martta yapılacak olan yerel seçimleri için meclis üyeliği aday adaylığı başvurumuz için buradayız. Bugün benim yanımda olan bütün dava arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yüce Rabbim birliğimizi, dirliğimizi bozmasın. Hepiniz Allah'a emanet olun. Ne Mutlu Türk'üm Diyene" ifadelerini kullanarak aday adaylığını ilan etti.

 

 

Kaynak: Editör: Kürşat Gürbüz
Etiketler: Osman, Cengiz, MHP'den, Meclis, Üyesi, A.Adayı, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı