Haber Detayı
20 Aralık 2018 - Perşembe 00:17
 
Özışık'tan Darp İddialarına Yanıt Gecikmedi
Hakkında çıkan darp haberleri ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Kemalpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Talat Özışık, şahsına yönelik bir siyasi linç girişiminde bulunulduğunu kaydederek, iddiaların asılsız olduğunu söyledi.
GÜNDEM Haberi
Özışık'tan Darp İddialarına Yanıt Gecikmedi

Geçtiğimiz günlerde Kemalpaşa Sütçüler mahallesinde yeğenleri ve aynı sektörde iş yapan Ahmet Y.I. arasında yaşanan tartışma ve sonrasında çıkan arbede ile ilgili açıklamalarda bulunan CHP İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Kemalpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Talat Özışık, iddiaların asılsız olduğunu belirtti.

 

Özışık, “Kemalpaşa küçük bir ilçe; iş ve siyaset yaptığımız için herkes bizi çok iyi tanır. Bugüne kadar kimse ile bu tür bir iddia ile karşı karşıya gelmedik. Yeğenlerim ve bahse konu kişi arasında yaşanan tartışma ve sonrasında çıkan arbede adeta siyasi bir linçe dönüştü. Biz bugüne kadar gerek ticari olarak gerekse siyaseten Kemalpaşa’ya hizmet ile anılmış biriyiz. Her esnaf arasında bu tür tartışmalar yaşanır. Ancak bunun çirkin boyutlara taşınması ahlaken doğru değildir. Darp iddialarını reddetmekle birlikte, bizim için karalama kampanyası başlatan odakları da kınıyorum” ifadelerini kullandı.


Ticari ve siyasi hayatı boyunca uzlaşıdan yana olduğunu kaydeden Özışık, “Her zaman uzlaşı ve yapıcı bir tutum içerisinde olduk. Gönül isterdi ki yeğenlerim ve o kişi arasında bu tür bir tartışma yaşanmasın. Konunun bu kadar büyütülüp siyaseten yıpratılma çalışmalarına dönüştürülmesi anlamsızdır. Biz Kemalpaşa’ya hizmet etmek için bir yola çıktık. Takdir partimizin ve büyüklerimizindir. Bu güne kadar nerede ve nasıl bu memlekete halkçı bir şekilde hizmet ettiysek bugünden sonra da partimizin geleneklerine bağlı bir şekilde hizmet edeceğiz. Bilinmesini isterim ki kimse bizi Cumhuriyet'in değerlerine bağlılıkla hizmet etmekten alıkoyamayacaktır. Türkiye’nin birleştirici gücü olarak her koşulda ve her şartta insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz” diyerek açıklamasına son verdi.

 

Kaynak: Editör: Ajans Kemalpaşa
Etiketler: Özışık'tan, Darp, İddialarına, Yanıt, Gecikmedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı