Haber Detayı
28 Kasım 2018 - Çarşamba 19:40
 
Siyasette 'Türkmen' Muamması
Kemalpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Türkmen'in görevinden istifası gündeme oturdu.
SİYASET Haberi
Siyasette 'Türkmen' Muamması

AJANS KEMALPAŞA - Ulucak Eski Belediye Başkanı ve Kemalpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Türkmen, başkan yardımcılığı görevinden istifa etti. İstifa haberi Kemalpaşa gündeminde adeta bomba etkisi yarattı. Türkmen'in bu istifası belediye başkanlığı için aday olacağı şeklinde yorumlandı.

 

Deneyimli siyasetçinin adı bir süredir CHP veya MHP'den belediye başkanlığına aday olacağı yönünde konuşuluyordu. Türkmen'in aday olup olmama konusunda kesin bir cevap vermeyişi de bu ihtimalleri daha da tartışılır hale getirdi.

 

Hangi Partiden Aday Olacağı Merak Konusu

Mehmet Türkmen ismi Kemalpaşa siyasetinde oldukça önemli bir isim. Bunda Türkmen'in yıllardır Kemalpaşa siyasetinde aktif olarak yer alması ve özellikle de 2009 yılında yapılan yüze 30,5 oy oranı ve 12 bin 218 oyla CHP adayı Rıdvan Karakayalı'nın galip geldiği yerel seçimlerde, aday olduğu MHP'de aldığı 10 bin 834 oy sayısı etkili. Bu rakamı önemli hale getirense o seçimde Ak Parti Adayı Yakup Karaca'nın aldığı 10 bin 999 oy. Mevcutta Kemalpaşa Belediyesi'ni yöneten Ak Parti'nin oy oranının yüzde 27,5; MHP'nin oy oranının ise yüzde 27,1 olarak sonuçlandığı seçimde, aradaki farkın oldukça az olması Kemalpaşa siyasetinde Mehmet Türkmen faktörü olarak görülüyor.

 

Mehmet Türkmen'in siyasetteki bu denli ağırlığı kendisinin bir partiden aday olacağına kesin gözüyle bakılmasına neden oluyor. Adı son günlerde kulislerde CHP sonra da MHP ile anılan Türkmen'in siyasi hayatına nerede devam edeceği merak konusu...

 

Kaynak: Editör: Kürşat Gürbüz
Etiketler: Siyasette, 'Türkmen', Muamması,
Yorumlar
Haber Yazılımı