Haber Detayı
16 Aralık 2018 - Pazar 20:06
 
Yörükler Derneği'nin Yeni Başkanı Özcan Bulut Oldu
Kemalpaşa Yörükler Derneği bugün yaptığı 3. Olağan Genel Kurulu'nda yeni başkanını seçti. Kemalpaşalı işadamlarından Özcan Bulut, derneğin yeni başkanı oldu.
GÜNDEM Haberi
Yörükler Derneği'nin Yeni Başkanı Özcan Bulut Oldu

AJANS KEMALPAŞA - Kemalpaşa Yörükler Derneği 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı bugün Kemalpaşa Belediyesi 15 Temmuz Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Kemalpaşa'nın tarihi ve kültürel değerlerini yaşatarak, yeni gelenlere tanıtmak, gelecek kuşaklara aktarmak gibi önemli bir vazifeyi yerine getiren Kemalpaşa Yörükler Derneği, önümüzdeki dönem için dernek başkanı ve yöneticilerini seçti.

 

 

Kemalpaşa merkezden ve köylerden yoğun bir katılımla gerçekleştirilen seçimli olağan genel kurulda, başkanlık için Kemalpaşa'nın iki değerli ismi ve listeleri yarıştı. Derneğin başkanlığına Kemalpaşalı işadamlarından Özcan Bulut ile Kemalpaşalı Eczacı Mustafa Kemal Türk; listeleriyle aday oldu. Kurulan sandıkta divan üyelerinin yönetiminde oylarını kullanan, dertleri Kemalpaşa'nın birliği, güzelliği ve zenginleşmesi olan, aynı zamanda bizi biz yapan, bizi var eden kültürel değerlerimizi yaşatma gayesindeki yörükler, önümüzdeki dönem için Özcan Bulut'u dernek başkanı olarak seçti. Toplam 350 oyun kullanıldığı seçimde, 3 oy geçersiz sayılırken; Özcan Bulut 193, Mustafa Kemal Türk 154 oy aldı.

 

 

Kemalpaşa Yörükler Derneği'nin yeni başkanı olarak seçilen Özcan Bulut, seçim zaferi sonrası Ajans Kemalpaşa'ya yaptığı açıklamada "Kemalpaşa ve tüm köylerinden seçime katılan-katılamayan, bana oy veren ya da vermeyen yörük akrabalarıma, hısımlarıma teşekkür ederim. Seçimin kazananı Özcan Bulut olarak görünse de asıl kazanan Kemalpaşa Yörükler Derneği oldu. Derneğimizi karşınızdaki bu ekiple yöneteceğiz. Kemalpaşa'daki bütün yörük kardeşlerime, akrabalarıma teşekkür ediyorum. Bugün bize oy vererek destekledikleri gibi bugünden sonra da her zaman kendilerinin desteklerini arkamızda, yanımızda istiyoruz. Biz bundan sonra Kemalpaşa'da yönetilen değil, yöneten yörükler olmak istiyoruz. Toplumun her kesiminde olmak istiyoruz. Ayrıca bize bugünkü desteklerinden dolayı da yönetimimiz ve tüm Kemalpaşalı yörükler adına Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu'ya teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

 

 

Kemalpaşa Yörükler Derneği'nin yeni yönetimi ise şu şekilde belirlendi:

Yönetim Kurulu Asil ve Yedek Üyeler

1. Özcan Bulut

2. Mehmet Uyar

3. Halil Akça

4. Mustafa Kızılçınar

5. Mehmet Demir

6. Çetin Kayalı

7. Hüseyin Demir

Y1. Necmi Şahin

Y2. Ali Rıza Savran

Y3. Ali Akmansoy

Y4. Süleyman Günay

Y5. Ahmet İnca

Y6. Mehmet Küntür

Y7. Kemal Paktaş

 

Denetleme Kurulu Asil ve Yedek Üyeler

1. Hatice Korukçuoğlu

2. Tunay Kabakdelen

3. Yüksel Kesmeci

Y1. Günay Kocaçam

Y2. Özkan Topaç

Y3. Osman Göksoy

 

Kadın Kolları

1. Hatice Korukçuoğlu

2. Fatma Özışık

3. Hatice Birkan

4. Pınar Taş

5. Tuğçe Öztürk

6. Hatice Serap Taşkın

7. Meryem Işıkyılmaz

 

(VİDEO İÇİN SAYFAYI AŞAĞI KAYDIRIN)

Kaynak: Editör: Kürşat Gürbüz
Etiketler: Yörükler, Derneği'nin, Yeni, Başkanı, Özcan, Bulut, Oldu,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı