Haber Detayı
20 Ocak 2019 - Pazar 21:22
 
Yörükler Derneği Yörük Sofrasını Damlacık'ta Kurdu
Kemalpaşa Yörükler Derneği, Kemalpaşa'nın Damlacık Mahallesi'nde üyeleri ve köylülerle birlikte kahvaltı programı düzenledi.
YAŞAM Haberi
Yörükler Derneği Yörük Sofrasını Damlacık'ta Kurdu

Kemalpaşa Yörükler Derneği, her ay belirledikleri haftasonunda Kemalpaşa'nın başka bir köyünde yörüklerle bir araya gelmeye devam ediyor. Dernek yöneticileri ve üyeleri bu hafta da pazar kahvaltısını, yörük kültürüne has, birlik ve beraberlik ruhunun devam etmesi amacıyla Kemalpaşa'nın Damlacık Mahallesi'nde yaptı.

 

Yörük kültürünün devam etmesi, tanınması ve Kemalpaşalı yörüklerin her zaman bir arada ve beraber olabilmesi adına düzenledikleri etkinlikleri Ajans Kemalpaşa'ya anlatan Kemalpaşa Yörükler Derneği Başkanı Özcan Bulut "Kemalpaşa Yörükler Derneği olarak, her ay Kemalpaşa'nın bir yörük köyünde sabah kahvaltısı düzenliyoruz. Yörükleri bir arada tutmak, kültürümüzü yaşatmak, sosyal etkinliklerimizi gerçekleştirmek için bugün de Damlacık'ta hep beraber, köy meydanında kahvaltımızı yapıyoruz. Bir sonraki yörük kahvaltı programımızı Yukarıkızılca'da yapacağız. Sırayla her köyümüzde bu kahvaltı programlarımızı yapacağız. Desteklerinden dolayı Damlacık muhtarımıza da teşekkür ederiz" dedi. Özcan Bulut "Ayrıca 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı Sütçüler köyümüzde, Kemalpaşa'nın diğer tüm köylerinden yörük kardeşlerimizin katılımlarıyla şenlik havasında kutlayacağız." ifadelerini kullandı.

 

Damlacık Muhtarı Mehmet Küntür de yaptığı açıklamada "Bu kahvaltıların maksadı yörükleri kaynaştırmak, kültürü devam ettirmektir. Kemalpaşa Yörükler Derneği'ne ve başkanı Özcan Bulut'a, Damlacık'ta böyle güzel bir kahvaltı programı düzenlediği için teşekkür ederiz." dedi.

 

 

 

 

(VİDEO İÇİN AŞAĞI KAYDIRIN)

Kaynak: Editör: Kürşat Gürbüz
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı