Haber Detayı
27 Aralık 2018 - Perşembe 17:37
 
Yörüklerden CHP’li Özken’e Ziyaret
CHP Kemalpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Ahmet Özken’i ziyaret ederek projelerini dinleyen Kemalpaşa Yörükler Derneği Başkanı Özcan Bulut “Ben hiç bir aday adayından böyle nitelikli projeler duymadım” dedi.
SİYASET Haberi
Yörüklerden CHP’li Özken’e Ziyaret

Aralarında muhtarların ve belediye meclis üyesi aday adayların olduğu Kemalpaşa Yörükler Derneği üyeleri, CHP Kemalpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Ahmet Özken’i ziyaret etti. Dr. Özken, aday adaylığı sürecinde kendilerine yol haritası olarak “Kemalpaşa Seçmen Eğilimleri Araştırması” yaptırdıklarına dikkat çekerek “Biz Kemalpaşa’da vatandaşımızın nasıl bir başkan görmek istediğini biliyoruz. Vatandaşımızın sorununu, esnafın derdini, gençlerimizin taleplerini biliyoruz. Biz, Kemalpaşalı kadınlarımızın ayakları üzerinde durmak için nasıl bir omuz aradıklarını biliyoruz. Biz anneannelerimizin, dedelerimizin daha iyi bir yaşam için sabırlarının tükendiğini de biliyoruz. Elimizde Kemalpaşa’nın geleceğini belirleyecek yol haritası var. Bu yüzden neyi nasıl yapacağımızı da biliyoruz. En iyisini yapmak için de geliyoruz” diye konuştu.

 

"ESNAFIN DERDİNİ BİLİYORUZ"

Kemalpaşa’nın en büyük sorunlarının başında altyapı-kanalizasyon hizmetleri geldiğini bunu ise yol, kaldırım, çöp ve temizlik hizmetinin takip ettiğini söyleyen Dr. Özken, “Otopark, ulaşım, pazar yeri, sosyal yardım yetersizliği gibi sayılabilecek birçok sorunumuz var. Şimdi sizlere soruyorum. Kemalpaşa Türkiye’nin 5 ilinden daha büyük bir ilçe. Hala bu sorunlarla mı yaşamak istiyoruz yoksa bunları bitirip geleceğin mutlu ve huzurlu Kemalpaşa’sında mı yaşamak istiyoruz? Kemalpaşa gibi bir ilçede trafik sorunu nasıl olur? Alt yapı yetersizliği nasıl olur. Yollar kaldırımlar nasıl böyle olur? Eğer çözüm için çalışmazsanız olur. Biz çalışmak için geliyoruz. En basitinden bir yolu 5 kez kazıp bırakmayacağız. Bu kesin. Kemalpaşalı esnafını trafik çilesiyle baş başa bırakmayacağız bu da kesin. Ama bunları çözmekle kalmayacağız. Çok daha iyisini yapacağız” dedi.

 

“SÖZ VERİYORUZ”

Kemalpaşa’nın “Adil, dürüst, çalışkan ve sözünü tutan” bir başkan görmek istediğini söyleyen Dr. Özken, “1850’li yıllardan beri Kemalpaşa’da yaşayan bir ailenin üyesiyim. İzmir’deki tüm üniversitelerde ders verdim. 30 binden fazla kişiye eğitim, konferans verdim. Bir çok sivil toplum kuruluşunda görev aldım. 8 kitap yazdım, Türkiye’nin ilk doktora gümrük müşaviri ünvanına layık görüldüm. Sıfırdan kurduğum şirketimde 50 kişiyle birlikte 300 firmaya müşavirlik hizmeti veriyorum. Ama hiç yorulmadım. Tüm bunları da adil, dürüst, çalışkan ve sözümü tuttuğum için başardım. Kemalpaşa için de Kemalpaşalı için de yeni bir dönemi, gelişimi ve değişimi başlatmak için geliyoruz. Daha iyisini yapmak için daha çok çalışmak için geliyoruz. Bunun için de söz veriyoruz” dedi.

 

DR. ÖZKEN'E TEŞEKKÜR

Kemalpaşa’nın kirazına ihracat kapısını açacaklarını, soğuk hava deposu kurup, üreticiyi aracılara ezdirmeyeceklerini, güneş enerjisiyle Kemalpaşa’nın elektrik ihtiyacını bedavaya karşılayacaklarını, çocuklara yönelik özel projelerin yanında onlara özel meclis kuracaklarını, kent konseyini aktif hale getireceklerini, kadınlar için tüm imkanların seferber edileceğin söyleyen Dr. Özken, “Kemalpaşa gençleri kahve köşelerinde işsizlikten oturmayacak. İş garantili üniversitemiz olacak. Kemalpaşa’da 650 fabrika var. Gençlerimizin burada çalışması için özel bir çalışma yürütülecek. Organik pazarımızdan, balık tutacağımız temiz Nif çayına kadar yapacağımız her iş hazır” diye konuştu. Dr. Özken’e yörüklerin simgesi olan “yağlık” hediye eden Kemalpaşa Yörükler Derneği Başkanı Özcan Bulut, “Ben hiç bir aday adayından böyle nitelikli projeler duymadım” dedi. Kemalpaşa’nın özellikle “çevre temizliği” konusunda dertli olduğunu söyleyen Bulut, “Atıkları soluyor, hatta bu atıkların altında eziliyoruz. Daha birçok sorunumuz var. Seçilecek belediye başkanımızdan beklentimiz bunların halledilmesi yönünde” dedi.

 

Kaynak: () - Basın Bülteni Editör: Kürşat Gürbüz
Yorumlar
Haber Yazılımı