Yazı Detayı
25 Eylül 2018 - Salı 16:16
 
Dünya Nereye Gidiyor? Ülkemiz Dünyanın Neresinde?
Fikret Laçinkaya
 
 

Yüzyılın başından beri dünyada ve ülkemizde sürekli bir şeyler oluyor, hiç bir şey yerli yerinde durmuyor. Akıllar sürekli karışık. ŞER (ABD, İngiltere, İsrail) ülkemiz TÜRKİYE üzerinde gerek ekonomi ile gerek FETÖ ve PKK kolları ile hunharca yüklenmeye devam ediyor. Bir şeyler döndüğü kesin. Ama ne? Kasabada ne olduğunu görmeden köyde ne olduğunu bilemeyiz. Kasaba dünya, köy ülkemiz.

 

Aynı yıllarda Dünyada ne olduysa, o yıllarda da ülkemizde hep bir gündemi değiştirecek ciddi olaylar olmuştur. Biraz araştırmak yeterli.

 

Aslında Dünya iki gruba ayrılıyor; savaş isteyenler ve savaş istemeyenler. Yani Batı ve Doğu, biz ortada…

 

Savaş isteyenler; ŞER grubu (ABD, İngiltere, İsrail) perde arkasında silah satan şirketler (filler) var. Suriye'nin işgali enerji için, Kudüs katliamı savaş çıksın diye yapılmıştır. Çıksın ki para kazansınlar. Çıkmazsa da işgal etmiş olurlar. “Dolar dünya parası olarak kalsın” istiyorlar. Dolar yıkılırsa ABD yıkılır… Korkuları bu…

 

Savaş istemeyenler; Çin, Rusya ve dünyanın en büyük 100 şirketi (devler). Bunlar İpek Yolu ile dev bir ticaret ortamı kurup savaşsız dünya istiyorlar. Çin şimdiden yatırımlara başladı. “Dolar istemeyiz herkes kendi parasını kullansın” diyorlar. Dolarsız ticaret Türkiye'yi ve Doğuyu uçurur…

 

Her iki grup da enerjiyi ve Türkiye'yi istiyor. Çünkü Akdeniz kıyılarımızda çok gaz var. Yerimiz de çok kıymetli, tam ortada... Enerji buradan sevk edilmek zorunda. Yani suyun başı TÜRKİYE.

 

Ülkemiz Türkiye yüzyıldır ŞER'in demokrasi ve özgürlük teranesiyle ülkeleri nasıl parçaladığını ve sömürdüğünü gördü. (Afganistan, Irak, Suriye, Yugoslavya, Afrika). Bu yüzyıl “Artık ben de varım, masada söz sahibi olacağım” diyor. ŞER ise, “İzin vermem, haddini bil, tıfıl kal” diyor…

 

Şu an kritik bir dönemdeyiz. Dikkat edilmesi gereken aslında şudur; Türkiye gemi, hükümet de kaptan olsun. ŞER odaklı bazı gruplar “Kaptanı değiştireceğiz” diye  gizliden “gemiyi batırmayı” hesaplıyorlar. Yalnız Göklerden gelen bir kararın olduğunu inançları gereği kestiremiyorlar.

 

Gemi batınca, suç öncekine atılır, işbirlikçiler kahraman olur, ülke küçüldüğü ile kalır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Parçaladıkları ülkelerde yaptıkları hep budur. Bir bakmışız 1918'den beri uğraştıkları Doğu ve Güneydoğu Anadolu elden çıkmış! O zaman geçmiş olsun! Dikkat edelim, öfke insanı körleştirir, bir yerde sokaklar karışıyorsa ŞER gemiyi batırmak istiyordur. Ne olacaksa ŞER'siz olsun! ŞER varsa fitne de vardır! Sağduyu geleceğimizin güvencesidir. Gemi batarsa hepimiz boğuluruz. Başka gemi yok.

 

Dertli Bir Anadolu Evladı / Araştırmacı

 

 
Etiketler: Dünya, Nereye, Gidiyor?, Ülkemiz, Dünyanın, Neresinde?,
Yorumlar
Haber Yazılımı